Pravidlá hry

Skupina hráčov sa štandardne rozdelí do dvoch skupín a rozdelí si štartovacie pozície. Vopred dohodnutým signálom sa hra odštartuje. Zasiahnutí hráči sa čo najrýchlejšie dostavia do bezpečnej zóny, kde si dajú očistiť zásahy a konzultujú spolu s inštruktorom, ako sa stať hrdinom. Víťazný tím sa po hre dostaví do bezpečnej zóny načerpať sily a doplniť strelivo pre nasledujúcu hru.

  1. Hlavné pravidlo – ochrannú masku musí mať každý hráč na hlave počas celej doby hrania, ako aj pri akejkoľvek manipulácii so značkovačom.
  2. Hra sa štartuje a ukončuje so zvukovým signálom (siréna). Po ukončení hry – druhý signál, hráči ukončia streľbu, zaistia značkovače a prídu do bezpečnej zóny, kde odložia zaistené značkovače a potom si môžu dať dole masku. Predčasne ukončujeme hru iba z bezpečnostných dôvodov. Časový limit na hru si určujete sami.
  3. Paintball sa hrá na farbu, t.j. ak hráč je označený farbou, z danej hry vypadáva. Platí zásah do každej časti hráča a do vybavenia, ako aj zásah od spoluhráča. Dôležité pre vyradenie je, či po zásahu ostala farebná značka. Ak áno, hráč vypadáva, ak nezostala po zásahu na hráčovi farba, môže pokračovať v hre. Hráč, ktorý je vyradený, dáva znamenie o tom že už nehrá, zdvihnutím ruky a presúva sa do bezpečnej zóny. Doporučujeme, aby hráč počas celej doby, keď odchádza z ihriska držal ruku nad hlavou a mieril značkovačom do zeme (aby ostatní hráči vedeli jednoznačne identifikovať, že daný hráč už nehrá).
  4. Oprsky od budovy, stromov, kríkov a prekážok nie sú zásahy – hráč môže v hre pokračovať. Ak hráč počas hry minie všetko strelivo, môže si ďalšie požičať od živého spoluhráča. Vyradený hráči by nemali nijako ovplyvňovať hru – nesmú radiť, požičiavať značkovač ani guličky.
  5. Strelivo dopĺňame do zásobníkov medzi jednotlivými hrami. Každý značkovač má svoje číslo, po doplnení guličiek sa to zaznamená do tabuľky k danému číslu značkovača. Po ukončení hry takto vieme presne povedať, z ktorého značkovača sa koľko guličiek vystrelilo.
  6. Bezpečná zóna je ohradená sieťou, kt. sa nesmie podliezať. Takisto guličky, kt. spadli na zem, sa nedávajú naspäť do zásobníkov, z dôvodu, že by mohli byť znečistené a značkovače by sa mohli zaseknúť.
Scroll to top